Infolinia
511-999-882
Usługi brukarskie
przejdź go galerii
Parkingi
--------------------

Parkingi to wyznaczone miejsce służące do odstawiania (parkowania) pojazdów mechanicznych lub innych środków komunikacji. Miejsca postojowe na parkingu powinny być dostosowane do rozmiaru i charakteru pojazdów z uwzględnieniem sposobu parkowania.


W przypadku samochodu osobowego pojedyncze stanowisko postojowe na parkingu umieszczone prostopadle do jezdni ma wedle polskich przepisów budowlanych wymiary minimalne 230 na 500 cm, zaś przylegająca jezdnia ma 600 cm szerokości. Istnieją też specjalne miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Stanowiska przeznaczone dla samochodów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne powinny mieć wymiary 360 na 500 cm.


Wszystkie nawierzchnie na parkingi tak samo jak drogi powinny spełniać określone z góry wymagania, które decydują o ich przeznaczeniu. Kluczową rolę w bezpiecznym i wygodnym poruszaniu się zarówno ludzi, jak i pojazdów jest odpowiednio dopasowana do przeznaczenia gładkość powierzchni. Nie może być ona zbyt ślizga na skutek opadu deszczu czy śniegu.Najczęściej stosowanymi przez nas materiałami na parkingi jest kostka brukowa i kamienna, kamień naturalny i cięty np. granit, a także różnego typu kruszywa i grysy.Wyróżniamy różne typy nawierzchni w zależności od ich przeznaczenia i wytrzymałości.

Zazwyczaj na parkingach dopuszczony jest ruch pieszych i średniej wielkości pojazdów ciężarowych. Tego typu parkingi muszą charakteryzować się zwiększoną wytrzymałością na nacisk po przez zastosowanie lepszych materiałów lub grubszej warstwy podbudowy.


W wielu jednak przypadkach na parkingach dopuszczony jest ruch pojazdów ciężkich.
Wtedy nawierzchnia musi charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na nacisk. Uzyskuje się to głównie po przez znaczne zwiększenie warstwy podbudowy.

Współpracujemy z