Infolinia
511-999-882
Usługi brukarskie
przejdź go galerii
Mury, palisady, donice
--------------------------------------------------

Mury, murki, ścianki, czy donice są elementami, które w sposób zasadniczy wzbogacają każdy ogród. Wpływają one również na wygodę, komfort i bezpieczeństwo korzystania z danego terenu.

Zazwyczaj na każdej posesji mamy do czynienia z różnicami wysokości terenu i jego różnymi poziomami. Najczęściej niwelacje wykonywane są z materiału skalnego takiego jak płyty piaskowca, granity, kostki kamienne lub też łupki różnego pochodzenia. Stosuje się również do wykonywania tego typu elementów obijaną kostkę brukową, palisady oraz podkłady kolejowe.Murek, palisadę czy donicę można zbudować z kamieni, cegieł lub prefabrykowanych elementów betonowych
.

Jeśli decydujemy się na budowlę kamienną, najlepiej wykorzystywać materiał lokalny: kamienie zbierane z pól lub pochodzące z pobliskiego kamieniołomu. Popularne są też murki z cegieł klinkierowych, które wyglądają schludnie i czysto przez wiele lat. Co więcej, taka cegła jest odporna na działanie deszczu, słońca, mrozu i wiatru, a także na uszkodzenia mechaniczne. Można też łatwo czyścić ją wodą z błota i kurzu, a z plam olejowych czy wykwitów wapiennych specjalistycznymi preparatami dostępnymi w handlu.

Jednak na wytrzymałość tych elementów bez względnie wypływa jakość ich wykonania oraz dobór właściwego materiału do konkretnej funkcji, którą ma spełniać murek. Dlatego też z decyzją co do wyboru materiału radzimy poczekać do wizyty fachowca, który doradzi nam optymalne rozwiązanie.
Dosyć istotnym elementem tych urządzeń jest poza solidnym fundament, także system drenażowy, który uniemożliwia rozmywania konstrukcji.

Współpracujemy z