Infolinia
511-999-882
Usługi brukarskie
przejdź go galerii
Schody i tarasy z kostki brukowej
-------------------------------------------------------------------------

Kostka brukowa jest na tyle uniwersalnym i elastycznym materiałem, że można z niej tworzyć nie tylko nawierzchnie, ale również bardzo funkcjonalne i atrakcyjne schody zewnętrzne.

Schody wykonane z kostki brukowej prezentują się elegancko, a do tego są bardzo wytrzymałe.

Wielkość schodów przede wszystkim powinna zależeć od funkcji jaką te schody będą spełniać. Jeżeli mają to być typowe, funkcjonalne schody powinny być w miarę wąskie i wysokie, aby szybko można je było pokonać. Natomiast jeżeli mają to być schody bardziej ozdobne, służące raczej do spacerów powinny być szerokie i płaskie.

Prawidłowe ułożenie schodów z kostki brukowej wymaga jednak dużej wiedzy i umiejętności
. Choć skończone dzieło wygląda na prostą układankę, to tak naprawdę powstaje dzięki doświadczeniu i solidności pracowników.

Schody bardzo trudno wykonać niedoświadczonemu wykonawcy. Wpływa na to kilka istotnych czynników. Przede wszystkim konieczność pracy na kilku poziomach. Wymaga to precyzji i znajomości rzeczy. Bardzo ważne są także stabilne brzegowania, które mają utrzymywać stopnie na właściwym miejscu a przy tym nie utrudniać chodzenia po nich. Należy także racjonalnie dopasować szerokość stopni do rozmiarów wybranej kostki tak, by w miarę możliwości wyeliminować jej przycinanie. Wymóg zachowania pionów, poziomów i odpowiednich spadów także musi mieć podparcie w umiejętnościach, doświadczeniu i precyzji brukarzy. Tu od każdej prawidłowo i stabilnie ułożonej kostki zależy trwałość, bezpieczeństwo i estetyka całych schodów.

Niestety, nie w każdym miejscu da się ułożyć kostkę brukową, co dotyczy również schodów z niej wykonanych.

Dlatego zawsze warto najpierw skontaktować się z fachowcami, którzy ocenią możliwości danego gruntu oraz to, co należy zrobić, by można na nim było wybudować schody i nawierzchnię z kostki brukowej.
Współpracujemy z