Infolinia
511-999-882
Usługi brukarskie
przejdź go galerii
Podjazdy do posesji
----------------------------------------------

Podjazdy to nieodzowny element każdej posesji. Od rozkładu oraz jakości nawierzchni, uzależnione jest przeznaczenie i wartość obiektu.

Podjazd na własnej posesji, pełni nie tylko rolę użytkową, ale także reprezentacyjną. Dlatego powinien być solidny i efektowny. Musi pasować do stylu, w jakim jest wybudowany dom oraz jego obejście, a w tym ogrodzenie i brama wjazdowa.

Wszystkie nawierzchnie na podjazdy i drogi powinny spełniać określone z góry wymagania, które decydują o ich przeznaczeniu. Kluczową rolę w bezpiecznym i wygodnym poruszaniu się zarówno ludzi, jak i pojazdów jest odpowiednio dopasowana do przeznaczenia gładkość powierzchni. Nie może być ona zbyt ślizga na skutek opadu deszczu czy śniegu.

Najczęściej stosowanymi przez nas materiałami na drogi jest kostka brukowa i kamienna, kamień naturalny i cięty np. granit, a także różnego typu kruszywa i grysy. Wyróżniamy trzy typy dróg w zależności od ich przeznaczenia i wytrzymałości.

Pierwszym rodzajem są drogi piesze o dość niskiej wytrzymałości na nacisk, gdyż ich użytkowanie nie przewiduje poruszania się po nich cięższych pojazdów. Dopuszcza się tu ruch lekkich pojazdów porządkowych i pieszych.

Drugim rodzajem dróg są drogi na których dopuszczony jest ruch pieszych i średniej wielkości pojazdów ciężarowych. Tego typu drogi charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na nacisk po przez zastosowanie lepszych materiałów lub grubszej warstwy podbudowy.

Ostatnim typem są drogi jezdne czyli takie, na których dopuszczony jest ruch pojazdów ciężkich. Charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na nacisk. Uzyskuje się to głównie po przez znaczne zwiększenie warstwy podbudowy.

Aby nawierzchnie były prawidłowo użytkowane należy pamiętać o odprowadzeniu z nich nadmiaru wody podczas opadu deszczu.

Współpracujemy z