Infolinia
511-999-882
Usługi brukarskie
przejdź go galerii
Ścieżki, dróżki, alejki
----------------------------------------------

Ważnym elementem użytkowym i ozdobnym każdej posesji są chodniki, ścieżki, dróżki czy alejki.

Wszystkie te ciągi komunikacyjne warto zaplanować już we wstępnej fazie projektowania zagospodarowania posesji, co pozwoli nam ergonomicznie poruszać się po posesji.

Musimy również pamiętać o odpowiednim wyborze materiału, z którego powstaną poszczególne elementy komunikacyjne. Na rynku dostępny jest obecnie bardzo szeroki wybór różnych materiałów.

Do zrobienia ciągów komunikacyjnych w naszej posesji możemy użyć kostki betonowej, różnego rodzaju betonowych form, czy wylewek. Nadaje się do tego również naturalny kamień taki jak np. granit.


Naszym zdaniem kostka brukowa jest jednym z najlepszych materiałów do realizacji niniejszych ciągów. A dlaczego?

Kostka brukowa jest wygodna do ułożenia i sprzątania. Ponadto dostępna jest jej cała gama kolorów czy kształtów. Również cena kostki nie jest zbyt wygórowana. Z kostki łatwo uprzątnąć piach, liście czy padający w zimie śnieg.

Równie dobrym materiałem jest naturalny kamień. Doskonale komponuje się z otoczeniem, jest elegancki i długowieczny. Kamień z natury nie wymaga zabiegów konserwacyjnych. Mimo tego, że jest trochę droższy od kostki brukowej, podczas jego układania nie musimy stosować obrzeży, co obniża koszty. Możemy z niego komponować dowolnie ukształtowane ścieżki oraz małe murki czy obrzeża. Nadaje się również na podjazdy.
Współpracujemy z