Infolinia
511-999-882
Usługi brukarskie
przejdź go galerii
Place przy posesjach
------------------------------------------------

Właściciele posesji, tak prywatnych, jak i publicznych czy firmowych, zdają sobie sprawę, że ważne jest nie tylko piękne wnętrze budynku, ale także całe jego otoczenie.

Dlatego coraz częściej widzimy pięknie urządzone i zagospodarowane podwórka, podjazdy, chodniki, place, parkingi, które wyłożone są kolorową kostką brukową. Jej dekoracyjność oraz praktyczność i trwałość jest znakomita. Do wyboru mamy całą paletę kształtów, kolorów i materiałów wykonania.

Place przy posesjach pełnią nie tylko rolę użytkową, ale także reprezentacyjną. Muszą zatem pasować do stylu, w jakim jest wybudowany dom oraz jego obejście.

Wykonuje je się dokładnie z takiego samego materiału jak podjazdy. Najczęściej stosowanymi materiałami na place przydomowe jest kostka brukowa i kamienna, kamień naturalny i cięty np. granit, a także różnego typu kruszywa i grysy.

Wszystkie materiały przeznaczone na budowę placy przydomowych powinny spełniać z góry określone wymagania, które decydują o ich przeznaczeniu. Dlatego też kluczową rolę w bezpiecznym i wygodnym poruszaniu się tak ludzi, jak i pojazdów jest odpowiednio dopasowana do przeznaczenia gładkość powierzchni. Nie może być ona zbyt ślizga na skutek opadu deszczu czy śniegu.

W zależności od przeznaczenia place przy posesjach mogą być przystosowane:

  • wyłącznie do ruchu pieszych, wtedy charakteryzują się niską wytrzymałością na nacisk,
  • samochodów osobowych, o podwyższonej wytrzymałości,
  • ruchu pojazdów ciężkich, o maksymalnej wytrzymałości na nacisk.

    Aby nawierzchnie były prawidłowo użytkowane należy także pamiętać o odprowadzeniu z nich nadmiaru wody podczas opadu deszczu. Uzyskuje się to po przez precyzyjne dobranie spadków nawierzchni i kierowanie wody opadowej w konkretnie przewidziane miejsce.
  • Współpracujemy z